Zalety i wady drzwi przejściowych w bramie garażowej

bramy garażowe

Coraz częściej projektując garaż chcemy, aby był on jak najbardziej dla nas przydatny. Wielu z użytkowników bram garażowych kładzie nacisk przede wszystkim na estetykę wykonania, ale zwraca również uwagę na ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Coraz częściej wybierają więc dodatkowe możliwości, jakie dają drzwi przejściowe w bramie garażowej. Czy warto? Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Brama garażowa z drzwiami przejściowymi

Brama garażowa z drzwiami przejściowymi to bardzo komfortowe, przydatne oraz w pełni bezpieczne rozwiązanie. Pozwala ono na przechowywanie w garażu rowerów, narzędzi, innych maszyn i przedmiotów a każde wejście nie wymaga od nas podnoszenia czy przesuwania całego skrzydła bramy garażowej. To dobry sposób na nieskrępowane wejścia do garażu wedle konieczności i uznania w sposób bardzo szybki i bezpośredni. Drzwi do bramy garażowej można dowolnie umiejscowić- na środku lub z dowolnej strony boku. 

Brama z drzwiami przejściowymi- zalety

Brama z drzwiami przejściowymi to rozwiązanie, które z pewnością przyniesie nam dużo korzyści. Garaż to głównie miejsce postoju dla naszego samochodu, jednak z dodatkowymi drzwiami może pełnić funkcję składziku czy warsztatu. Wejście i wyjście z niego nie będzie wymagało od nas podnoszenia całej bramy garażowej, dzięki czemu to rozwiązanie jest niezwykle komfortowe. Brama z drzwiami przejściowymi to też niski próg, dzięki czemu przechodzenie przez drzwi jest bardzo łatwe i wygodne. Brama z drzwiami przejściowymi to także poprawa bezpieczeństwa dzięki wyposażeniu ich w zamek, klamkę oraz tak zwany samozamykacz. Powoduje on powrót drzwi i ich zamknięcie. Zamontowanie drzwi w bramie garażowej zmniejszy także ponoszone straty cieplne, co jest szczególnie istotne w sytuacji gdy nasz garaż znajduje się w obrysie domu bądź jest dodatkowo ocieplany. To także o wiele szybsze rozwiązanie na wejście do garażu niż czekanie na otwarcie się całej bramy. Z użyciem drzwi przejściowych zmniejszamy zużycie bramy garażowej poprzez jej ciągłe otwieranie, co wpływa na dłuższą żywotność rozwiązania jakie oferuje brama z drzwiami przejściowymi.

Brama z drzwiami przejściowymi- wady

Pomimo swoich licznych zalet rozwiązanie to posiada także pewne wady związane głównie z ich montażemZdecydowana większość użytkowników zastanawia się, czy można zastosować to rozwiązanie w posiadanej już bramie. Jest to możliwe ale pociąga za sobą dodatkowe koszty. Jeżeli natomiast posiadasz bramę garażową segmentową lub rolowaną, niestety jest to niemożliwe do zrealizowania. 

Brama z drzwiami przejściowymi- czy warto wybrać to rozwiązanie?

Brama garażowa z drzwiami przejściowymi to niebywałe udogodnienie dla ich użytkownika. To proste oraz skuteczne rozwiązanie dla częstego poruszania się oraz wykonywania codziennych obowiązków i prac na terenie garażu i ogrodu. Jeżeli posiadasz już bramę, ale nie jest ona wyposażona w drzwi, ich dodatkowe zamontowanie nie powinno być żadnym większym problemem. Pociąga to za sobą pewne dodatkowe koszty, jednak praktyczność rozwiązania na długie lata z pewnością je zrewanżuje. Warto więc wybrać je dla siebie i cieszyć się licznymi udogodnieniami jakie oferuje. Warto jednak sprawdzić, aby wybrane przez nas drzwi były wysokiej jakości. Jeżeli nasz garaż jest ocieplany, należy wybrać w tym miejscu także drzwi przejściowe ocieplane, co nie pozwoli na utratę ciepła w tym pomieszczeniu. To zdecydowanie zwiększenie naszego bezpieczeństwa i żywotności naszej bramy garażowej. Warto więc zainwestować w to rozwiązanie. Zobacz więcej o bramach garażowych -> https://effra.pl/bramy-garazowe/

Dodaj komentarz