Biel, czerń i brązy to trendy 2021 w kolorach okien.

Trudno to sobie wyobrazić, ale pojęcie mody obowiązuje także w temacie wyboru okien do domu czy mieszkania. Jakie trendy przyniósł ze sobą rok 2021? Czy są to spektakularne zmiany czy raczej kosmetyka? Co z nieśmiertelną bielą? Co preferują klienci?

Jakie okna w 2021 roku? Na co zwrócić uwagę?

Modne okna 2021 to takie, które skupiają się na maksymalnym ograniczeniu rozmiarów ram oraz możliwie najwyższej izolacji cieplnej i hałasu. Producenci skupiają się także na dopasowaniu kolorystycznym uszczelek do profilu okna, niewidocznych zawiasach, eleganckich klamkach oraz montażu ukrytych progów w wyjściach tarasowych. Modne okna 2021 to takie, których kolor jest odpowiednio dopasowany do stylu i elewacji budynku. Są budynki nowoczesne, mocno przeszklone typu biurowce oraz nadszarpnięte zębem czasu, gdzie wymiana okien to podstawa ładnego wyglądu. Dlatego klienci mają do wyboru całą paletę modnych kolorów i ich odcieni, aby każdy budynek ładnie się prezentował.

Jakie są trendy w kolorach okien 2021?

Kwestia doboru koloru okien jest tak samo ważna jak wszystkie ich parametry techniczne. Producenci prześcigają się w ofertach odnośnie kolorystyki swoich wyrobów. Rok 2021 to czas, gdzie królują kolory harmonizujące i współgrające z przyrodą. Są to czerń, antracyt, szarości, odcienie brązu, orzecha oraz biel. Projektanci skupiają się na zacieraniu granic pomiędzy naturą a kolorystyką elewacji budynków i dodatków. Dlatego trendy 2021 w kolorach okien to takie, które nawiązują do barw przyrody, z dużym dostępem do naturalnego światła. Eko moda stawia na odcienie, które synchronizują z przyrodą, tworzą jedną wspólną całość, nie zakłócają krajobrazu.

Obszary zastosowania modnych kolorów okien 2021

Modne okna z ciemnymi czarnymi ramami pasują do domów w stylu minimalistycznym. Równie dobrze będą się prezentować w szykownych i eleganckich projektach domów. Antracyt to kolor uniwersalny pasujący do każdej zabudowy. Dopasowuje się do aranżacji w różnych stylach.

Moda na kontakt z naturą powoduje, że klienci często wybierają też ramy okienne w różnych odcieniach brązu: dębu lub buku oraz stawiają na imitację postarzonego drewna.

Warto także wspomnieć, że trendy 2021 w kolorach okien zewnętrznych dominują adekwatnie również we wnętrzach. Konwencjonalna czerń czy szarości świetnie komponują się w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach z mocno przeszklonymi ścianami. Widoki na przyrodę  z takich okien będą atrakcją pomieszczenia. 

Czy biel nadal jest modna w 2021?

Biel przeżywa swój renesans i nadal jest na topie. Jest nieśmiertelna i zawsze w modzie. Trendy 2021 w swojej kolorystyce uwzględniają biel, ponieważ jest to kolor przyrody. Pasuje do każdego wnętrza oraz do każdej elewacji budynku. Ładnie się prezentuje ze wszystkimi odmianami szarości. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i proponują atrakcyjnie postarzone, z efektem bielenia profile okienne. Takie okna to top trendy 2021. Doskonale wyglądają w rustykalnych, małych dworkach w otoczeniu staromodnej zieleni i kwiatów. 

Zobacz także:

kolory okien Schuco: https://effra.pl/kolory-okien-folie-dekoracyjne/
Kolory okien Aluplast: https://effra.pl/kolory-okien-aluplast/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz