Wybieramy bezpieczne okna do pokoju dziecka

Bezpieczne okna pcv w pokoju dziecka

Odpowiednio zabezpieczone okna PCV w pokoju dziecięcym to gwarancja bezpieczeństwa dziecka i spokój rodziców 

Gruntowne urządzenie pokoju dziecka to zawsze wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza jeśli nowy członek rodziny jest pierwszym dzieckiem. Właściwie przygotowany pokoik dziecięcy zaczynamy zwykle urządzać od remontu pomieszczenia, w tym wymiany okien. Kluczowym elementem wyposażania pokoju są właśnie okna, bowiem to dzięki nim do wnętrza dostaje się naturalne światło dzienne i możliwe jest także wietrzenie dziecięcego lokum.

Warto postawić na okna PCV z klamką zamykaną na kluczyk, aby – kiedy dziecko zacznie już chodzić – mieć pewność, że nie otworzy ono okna w chwili nieobecności rodziców. Okna PCV produkowane są obecnie w wielu wariantach, a zamykanie na kulczyk można zamówić do każdego modelu. Nie warto więc ryzykować stresu i lęku o nieszczęśliwy wypadek. Jesteś z Wrocławia lub okolic Dolnego Śląska i szukasz profesjonalnej firmy do wymiany lub montażu okien PCV? Sprawdź ofertę okien z Wrocławia w atrakcyjnych cenach i transportem gratis!

Na co zwrócić uwagę wybierając okna plastikowe do pokoju dziecięcego 

Okna plastikowe są z zasady trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, a to bardzo ważne argumenty w funkcjonalnym wyposażeniu pokoju dziecięcego. Warto jednak zwrócić uwagę na inne czynniki funkcjonalności okien PCV takie jak: energooszczędność, przepływ powietrza i ochrona przed hałasem. Koniecznie trzeba wybrać okna plastikowe o najniższym z możliwych współczynniku przenikalności cieplnej Uw, co pomaga zachować optymalną temperaturę w dziecięcym pokoju. Jeśli ciepło nie jest marnowane, nie tylko oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie, ale i nie przesuszamy powietrza, dogrzewając pomieszczenia.

Okna PCV mogą być również wyposażane w nawiewniki higrosterowane, które umożliwiają regulację poziomu wilgotności w pokoju i – co szczególnie cenne zimą – umożliwiają one również stały dopływ świeżego powietrza bez konieczności otwierania okna.

Pokoik dziecięcy jest jednocześnie bawialnią i sypialnią, warto więc zadbać o to, aby okna plastikowe przeznaczone właśnie do tego wnętrza posiadały wysoką izolacyjność akustyczną (określa się ją współczynnikiem Rw – im większa jego wartość, tym lepiej okno chroni przed hałasem z ulicy i wycisza pomieszczenie). Spokój i zdrowy sen dziecka jest gwarancją harmonijnego rozwoju jego układu nerwowego, dlatego wyciszenie pokoiku służącego także jako sypialnia jest naprawdę obligatoryjnym zadaniem.

Okna PCV z klamką i trwałymi szybami to podstawa 

Pokój dziecka to jego królestwo zabaw i nieustannego rozwoju. Jasnym jest, że dziecko to mały badacz, odkrywca, dziki łowca, artysta i sportowiec w jednym. W pokoju dziecko powinno czuć się swobodnie. Dlatego wybór okna z PCV zaopatrzonego w zamykaną klamkę uniemożliwi dziecku realizację niebezpiecznych zabaw.

Należy również wybrać okna plastikowe z trwałymi szybami, odpornymi na przypadkowe uderzenie piłką lub inną zabawką. Zwykle są to również materiały szklane odporne na zabrudzenia, co sprawia, że łatwo się je myje, gdyż nie absorbują one nadmiaru brudu.

Bezpieczne dziecko to zarazem szczęśliwe dziecko i spokojni rodzice, a pokój dziecięcy nie może ograniczać naturalnej, dziecięcej aktywności. A zatem zarówno bezpieczna kontrola, jak i zachęta do radosnego poznawania świata muszą być w równowadze, jeśli chodzi o dobrze urządzony pokoik dla dziecka. Okna w pokoju dziecięcym to zarazem pierwsze okna na świat. Niech ten widok będzie zachęcający i intrygujący, ale i bezpieczny oraz harmonijny, i dla dziecka, i dla jego rodziców. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz